Koło morskie

Projekty i Przedsięwzięcia

 • Koło Edukacji Morskiej o nazwie „Z wiatrem i pod wiatr” w przedszkolu publicznym rozpoczęło swoją działalność w roku szkolnym 2015/2016 i skierowane zostało do dzieci 5-6 letnich. Głównym założeniem programu jest współpraca z instytucjami, szkołami i przedszkolami zajmującymi się promowaniem Edukacji Morskiej i Żeglarskiej. Stanowi on ważny element w edukacji przedszkolnej dzieci, a nauczycielom wskazuje kierunki pracy, niezbędne w rozwoju ich zainteresowań. Działalność koła ma charakter naukowy, ale również zabawowy. Zajęcia są wspomagane atrakcyjnymi planszami dydaktycznymi, grami, zabawami, quizami, filmami.
  Celem programu jest wspomaganie i ukierunkowywanie rozwoju dziecka w relacji ze środowiskiem przyrodniczym, jak również kształtowanie świadomości morskiej i regionalnej dzieci, uświadomienie im roli i znaczenia gospodarki wodnej, ochrony środowiska, a także walorów przyrodniczych Pomorza Zachodniego.
  Dzięki działalności Koła Morskiego co roku odbywa się „Pasowanie na Żeglarza” poprzedzone przedszkolnym konkursem plastycznym, którego prace wyeksponowane są podczas uroczystości. Dzieci objęte programem morskim maja możliwość nauki piosenek Szanty, w latach 2015-2017 uczestniczyły w rejsie po Odrze z okazji Dnia Dziecka, jak również w roku 2018-2019 obchodziły ten dzień w szczecińskiej „Marinie” w Dąbiu. Miały okazję poznać Kapitana Żeglugi wielkiej Wiktora Czappa, który uczestniczył podczas każdej uroczystości „Pasowania na Żeglarza”
  Dzieci biorą udział w konkursach plastycznych, tanecznych i muzycznych poza placówką. W tym roku szkolnym 2020/2021 ze względu na zaistniałą sytuację związaną z panującym wirusem COVID-19, nasz placówka uczestniczyła w kilku konkursach plastycznych:
  -„Morze, nasze Morze…” – zaślubiny Polski z morzem w ramach IV Festiwalu Niepodległości,
  – Zachodniopomorskie porty oczami dziecka.

  Musimy się pochwalić, że w tym roku szkolnym pomimo istniejących warunków Martynka z grupy „Świetliki” zajęła pierwsze miejsce w konkursie plastycznym „Zachodniopomorskie porty oczami dziecka”, a w konkursie tanecznym „Morze, nasze Morze…” I miejsce zdobyła grupa XI „Świetliki”.