Nowy rok szkolny 2020/2021

Bez kategorii

W dniu 1 września 2020 roku nastąpi długo oczekiwany przez wszystkich powrót dzieci do przedszkoli. W trosce o dobro Nas wszystkich pragnę podzielić się z Państwem ważnymi informacjami związanymi z tym trudnym dla nas wszystkich czasem. Proszę o uważne przeczytanie mojego listu,
a następnie o przekazanie treści w odpowiedni sposób swoim dzieciom. Musimy wspólnie przygotować je na powrót do przedszkola w innej rzeczywistości. Z wiadomych powodów nie będzie to „płynna kontynuacja” codziennego życia przedszkolnego. 
Sytuacja zagrożenia epidemiologicznego niesie ze sobą wiele ograniczeń, które musimy zaakceptować. Tłumaczmy dziecku dlaczego tak się dzieje, wspólnie szukajmy rozwiązań i kompromisów. Największym wsparciem dla dziecka jest rodzic. Większość trudnych sytuacji i emocji jesteście w stanie opanować dzięki wzajemnej rozmowie.

Ogólne środki higieny i bezpieczeństwa
 • Wchodzenie do przedszkola przez jednego z rodziców z osłoną ust i nosa, w ten sposób docierając do szatni.
 • Mycie rąk po wejściu.
 • Zachowanie dystansu (co najmniej 1 metr).
 • Uaktualnienie w jak najkrótszym czasie Państwa numerów telefonów oraz osób zdeklarowanych do szybkiego odbioru dziecka w razie potrzeby.
 • Rodzice i osoby towarzyszące bez ważnego powodu nie wchodzą na teren przedszkola bez umówionego terminu.

 

System organizacji pracy szkoły

 

 • Uruchomienie wszystkich wejść na teren przedszkola w celu rozładowania zatoru przy wejściu i wyjściu dzieci z przedszkola wraz z rodzicem.
 • Od ogrodzenia – podobnie jak na całym terenie przedszkolnym – maseczka jest obowiązkowa.
 • Przed ogrodzeniem zachowujemy dystans 1 m.
 • Każda grupa będzie miała przypisaną do zajęć swoją salę, wszystkie zajęcia danej grupy przedszkolnej odbywają się w jednym miejscu, co uniemożliwi kontakt podczas przemieszczania się dzieci po przedszkolu między salami.
 • Dzieci nie przynoszą do przedszkola żadnych przedmiotów z domu.
 • Rodzice nie wchodzą do sal przedszkolnych.

 

 

Na koniec ważny apel:

Jeżeli Państwa dziecko wykazuje w domu objawy choroby (gorączka, kaszel, katar, nudności lub ogólne osłabienie fizyczne) pozostaje w domu dla ogólnego bezpieczeństwa wszystkich (chorego dziecka, innych dzieci, nauczycieli, obsługi przedszkola) oraz pilnej konsultacji z lekarzem. Na zakończenie pragnę jeszcze raz przypomnieć, że Państwo jako rodzic możecie wejść na tern przedszkola w wyjątkowych sytuacjach i po wcześniejszym umówieniu telefonicznym z obowiązkową osłoną ust i nosaJak wspomniano na początku, proszę przygotować Państwa dziecko za pomocą rozmowy do głównych „innowacji”, które zostały wyjaśnione wyczerpująco w tym piśmie i których dziecko może oczekiwać od następnego tygodnia w „nowej rzeczywistości przedszkolnej”, aby powrót do przedszkola udał się jak najlepiej.

Z góry dziękuję za wsparcie i współpracę!

Z serdecznymi pozdrowieniami

Monika Danilkiewicz

wicedyrektor