Międzyprzedszkolne Prezentacje Konstruowania Gier Matematycznych.

Projekty i Przedsięwzięcia

Międzyprzedszkolne Prezentacje Konstruowania Gier Matematycznych.

                     

          Nasze Przedszkole od piętnastu już lat, jest  organizatorem           Międzyprzedszkolnych Prezentacji Konstruowania Gier matematycznych.

       Co roku zapraszamy  zaprzyjaźnione przedszkola  z Prawobrzeża, aby dzielić się swoją pasją do konstruowania gier. Dzieci  przedstawiają swoje  pomysły na grę. Są to z reguły : gry  z fabułą opowiadania oraz  wyraźnie zaznaczonym wątkiem matematycznym. Wyobraźnia naszych milusińskich– nie ma granic! Dzieci pracują w dwuosobowych zespołach. Ich zadaniem jest, nie tylko skonstruowanie gry, ale także nadanie jej tytułu, wymyślenie pułapek i premii, określenie ogólnych zasad. Muszą też zagrać w swoją grę i zaprezentować ją pozostałym uczestnikom.

       

                       

 Z rąk pani dyrektor Słonecznej Dziewiątki Agnieszki Brzostowskiej otrzymują co roku  dyplomy, książki i drobne upominki.

             

            Wartość konstruowania takich gier przez dzieci  jest nieoceniona. Oprócz wielu walorów kształcących, wychowawczych i społecznych, gry  spełniają bardzo ważną funkcje w kształtowaniu odporności emocjonalnej na sytuacje trudne, których w nauczaniu matematyki jest przecież nie mało. Gry, które dzieci same konstruują są dostosowane do ich możliwości, wyzwalają radość z działania, uczą współpracy i cierpliwości. Rozwijają też umiejętności językowe dziecka oraz wyobraźnię. Spełniają ogromną rolę w osiaganiu dojrzałości szkolnej. Konstruowanie gier to również ciekawa propozycja do zabaw z dziećmi w domu. Nie trzeba wydawać pieniędzy na gry, które szybko sie nudzą, można zawsze wymyśleć swoje.