EDUKACJA RODZICÓW – PRAWIDŁOWE ŻYWIENIE DZIECI

Promujemy zdrowie

środa, 20 luty 2019 18:43

    Nasze przedszkole prowadzi działania edukacyjne skierowane do rodziców na temat prawidłowego żywienia dzieci.Taką formą przekazu jest tablica dla rodziców (przy jadłospisie), na której raz w miesiącu umieszczane są odpowiednie informacje, porady, ciekawostki na temat zachęcania dzieci do jedzenia zdrowych produktów spożywczych.

Rodzice mają możliwość zapoznania się z jadłospisem. Codziennie umieszczany jest w wyznaczonych dwóch miejscach – przy grupach najmłodszych oraz przy głównym wejściu do przedszkola. Zamieszczany jest także na stronie internetowej naszego przedszkola.

Dla dzieci, które nie mogą przyjmować wszystkich produktów kuchnia przygotowuje specjalne diety, zgodnie z zaleceniem lekarza. 

Posiłki przygotowywane są w przedszkolnej kuchni zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.