Akcja UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”

Bez kategorii

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 ratują dzieci na świecie!

„Słoneczna dziewiątka” wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Dzieci z naszej placówki  przygotowywały szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz szósty jest przeprowadzana   w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji dzieci wraz z rodzicami, dziadkami własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich  ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w przedszkolu odbywa się ich wystawa. Na ten dzień dzieci zaprosili do przedszkola rodziców, dziadków, opiekunów. Każdy mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

Kiermasz laleczek w naszej placówce odbył się w 16 marca i cieszył się dużym zainteresowaniem. Laleczki zostały wykupione w ciągu półtorej godziny. Rodzice okazali dużo hojności zakupując laleczki.