Nauczanie zdalne – 11.12.2020

Stokrotki

Dzień Dobry kochane STOKROTKI. Dziś mamy piątek i zapraszamy was do wykonania propozycji zabaw na dziś.

 

Jak wam się podoba piosenka „ TUPU TUP PO ŚNIEGU? „

 

1.Inscenizacja ruchowa do piosenki

 

Prosimy rodziców aby od tej piosenki rozpoczęli z wami dzisiejszą zabawę. Znając już melodie i słowa, spróbujcie ruchem naśladować czynności śpiewane w piosence. np. ciepłe rękawiczki i wełniany szalik ( pokazujemy, że ubieramy rękawiczki i zakręcamy dookoła szyi szalik) białej, mroźnej zimy nie boję się wcale. ( paluszkiem pokazujcie, że nie boicie się zimy) oczywiście na tupu, tup po śniegu – tupiecie nóżkami.

 

W ten sposób łatwiej będzie zapamiętać wam słowa piosenki a dodatkowo rozruszacie się podczas jej śpiewania.

 

  1. Ćwiczenia oddechowe „Leciutki śniegowy puch” do tego ćwiczenia należy przygotować woreczek sniadaniowy, nadmuchać go i zawiązać jako „kuleczkę. Połóżcie się na brzuszkach naprzeciwko z rodzicami w odległości na wyciągnięcie rąk. I spróbujcie dmuchać do siebie nadmuchany woreczek.

Aby zadanie było przyjemniejsze włączcie do wykonania tego zadania muzykę Vivaldiego „ Cztery pory roku – Zima”

 

 

  1. Rękawiczka – bardzo prosimy o wydrukowanie bądź namalowanie rękawiczki na kartce A4, a dzieci zadaniem jest ozdobienie jej według własnego pomysłu. Można pokolorować, wykleić bądź wylepić plasteliną.

 

  1. Śniegowe rzuty do celu. Ze starych gazet, kartek wykonajcie kule po 3 dla każdego uczestnika zabawy. Poprzez gniecenie papieru dzieci ćwiczą małą motorykę a poprzez kolejną część zadania doskonalić będą rzuty do celu. Gdy już zgniecie dziecko kuleczki odznaczcie miejsce, gdzie ustawiona będzie osoba rzucająca swoje śnieżynki a naprzeciwko w odległości dogodnej dla dziecka postawcie, miskę, wiaderko ( cokolwiek macie pod ręka) i rozpoczniecie bitwę na śnieżki, kto wrzuci 3 śnieżynki WYGRYWA 🙂

 

 

 

Życzymy Miłego Dnia 🙂