Nauczanie zdalne – 04.12.2020

Stokrotki

04.12.2020

 

Witamy serdecznie 

Zajęcia – 04.12.2020

 

  1. Do pierwszej zabawy będzie potrzebny papierowy talerzyk ( może być coś co go zastąpi) i jaja dinozaurów zrobione z folii aluminiowej ( mogą to być również plastikowe jajka niespodzianki, korale, żołędzie i inne przedmioty). Czytamy dziecku bajkę :

Mama triceratopsa ma w swoim gnieździe 5 jaj. Włóż do swojego gniazda 5 jaj.  2 jajka sturlały się poza gniazdo. Ile jaj zostało w środku ? Gdzie jest więcej, w gnieździe, czy poza nim ? Mama włożyła jajka z powrotem do gniazda. Z trzech jaj wykluły się dinozaury. Ile jaj pozostało niewyklutych? Ile zostanie, jeśli jeszcze jeden triceratops się wykluje ? I tak dalej….

  1. Zajęcia ruchowe

W załączeniu karty z poleceniami  do zadań ruchowych

  1. Wykonanie karty pracy – labirynt (w załączeniu)
  2. Prosimy o przeczytanie dzieciom listu od dinozaura

„Moje kochane przedszkolaki jesteście ogromnie mądre i sprytne. Mam dla was kolejne zadanie. Powiedzcie  mi co powinny jeść małe dzieci, żeby być zdrowe? My dinozaury odżywiamy się różnie. Roślinożercy, tacy jak ja jemy liście drzew, trawy i młode gałązki. Niektóre z nas muszą codziennie zjeść ogromnie duże porcje zieleniny, dlatego często się przemieszczamy w poszukiwaniu jedzenia i wody. W Waszym świecie też są roślinożercy np. krowy, żyrafy czy zebry. Mięsożercy za to jedzą tylko mięso, jak lwy czy tygrysy.  Powiedzcie co wy lubicie jeść ? Pozdrawiam Dyzio”

Proponowane pytania kluczowe :

Co jedzą dinozaury?

Czy zapamiętaliście przynajmniej jednego  roślinożercę i mięsożercę? Jak się nazywają?

 

Proponowana aktywność:

Dzieci przygotowują ze zgromadzonych produktów sałatkę dla Dyzia.  Samodzielnie kroją owoce.

  1. Propozycja pracy plastycznej „Dinozaur Dyzio” – zdjęcie w załączeniu ( potrzebne materiały: balon , brystol papieru, nożyczki, klej)
  2. Utrwalanie piosenek świątecznych ( udostępnione w wczorajszych zadaniach)

Pozdrawiamy Was kochane Stokroteczki

Pani Kasia i pani Małgosia