Nauczanie zdalne- 10 grudnia

Pszczółki

 

Dzisiaj jest 10 dzień miesiąca grudnia

Dziękujemy wam za piękne zdjęcia waszych domowych zwierzątek – wszystkie są urocze! Na pewno już wiecie, że posiadanie takiego zwierzątka to nie tylko przyjemności, ale także obowiązki! Doskonale wiemy, że macie tego świadomość, bo widać, że wasze zwierzątka są z wami bardzo szczęśliwe. Będziemy jeszcze nie raz o nich rozmawiać w przedszkolu, a teraz czas na kolejną kartkę z kalendarza . Dzisiaj mamy 10 dzień grudnia, wyjmuję polecenie z buteleczki i losuję nr dziecka, a jest to dzisiaj….. nr 25. Tomek – to zadanie dla Ciebie – spróbuj je samodzielnie, albo przy pomocy rodziców przeczytać.

Rozwiąż zagadki „Jakie to zwierzę?”

 Bardzo ciekawska, chce wiedzieć wszystko,

 lubi udzielać się towarzysko.

Kiedy przyfrunie, na ramię siada

 i czasem ludzkim głosem zagada.     (papuga)

 

Od rana słyszysz jego śpiew śliczny,

bo to prawdziwy geniusz muzyczny.

Ma żółte piórka, lubi popisy,

podejdź do klatki, poproś o bisy  (kanarek)

Tak, tak…) te zwierzęta również mieszkają w naszych domach i potrafią zaprzyjaźnić się z człowiekiem. Jeśli chcecie się dowiedzieć o nich więcej obejrzyjcie np. ten film o papugach :

A teraz posłuchajcie jak pięknie śpiewa kanarek : https://www.youtube.com/watch?v=IgNwVGYsDHk

A tak śpiewa papużka falista; https :

//www.youtube.com/watch?v=DkMB_WGRkoY

„Ptasia orkiestra” – słuchanie wiersza.

Trzy papugi się zebrały i orkiestrę urządziły.

Będzie koncert dziś wieczorem,

a więc wszystkich zaprosiły.

 Już kanarki chętnie grają, na trójkątach raz, dwa, trzy.

Dwa wróbelki na bębenkach. Bum ta ra ra pięknie brzmi.

A sikorki na kołatkach, trach, trach, klap, trach, trach, klap.

Aż tu nagle kocur wpadł. Co za koncert miau, miau, mru.

Tak pięknego nie słyszałem od lat stu.

Orkiestra domowa

Spróbujcie podzielić domowników na role; np. mamusia albo tatuś , albo brat, niech będzie kanarkiem ( wymyślcie, na czym mógłby grać kanarek – wykorzystajcie jako instrumenty np. akcesoria kuchenne. Pomyślcie o instrumencie i roli dla pozostałych zwierząt w wierszu i zróbcie domową inscenizację  wiersza .– koniecznie przyślijcie nam zdjęcia z tej domowej imprezki.

Jeśli macie ochotę, możecie w bardzo prosty sposób zrobić papugi – wystarczy obrysować na kartce papieru swoje dłonie, a potem je wyciąć i odpowiednio połączyć i przyozdobić

Jak już taką papużkę wykonacie , możecie  dowiesić do niej sznurek i powiesic sobie na ścianie lub na oknie. Ogon możecie przyozdobić piórkami i w ogóle zrobić wszystko co podpowie Wam wyobrażnia.

Na maila wysyłam Wam zadania do wykonania w kartach pracy i książeczkach. Miłej zabawy i pracy. Pozdrawiamy Was Pani Małgosia i Bożenka.