Komunikaty

List do dzieci i rodziców

SZANOWNI RODZICE

W obliczu zagrożenia zdrowia i życia nas wszystkich wiemy, że nie możemy spotkać się aż do Świąt Wielkanocnych. W tym trudnym czasie dołożymy wszelkich starań aby móc Państwa wesprzeć.

Zgodnie z zaleceniami MEN jesteśmy zobowiązani do informowania rodziców o dostępnych materiałach i możliwych formach ich realizacji przez dziecko w domu. W tym celu będziemy starali się utrzymać kontakt z Państwem dostępnymi środkami.

Dzieci w przedszkolu "uczą się" świata poprzez zabawę. Przytoczę zapis z podstawy programowej: "Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa (...)". Postaramy się aby propozycje zabaw skierowane do Państwa dzieci były dostosowane do ich wieku i zainteresowań w formie możliwej do realizacji w warunkach domowych.

Drodzy rodzice, deklarujemy naszą pomoc w sytuacjach problemowych oraz wsparcie na miarę naszych kompetencji zawodowych: edukacyjnych i wychowawczych.

Szanowni Państwo, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, życzę abyśmy pozostali zdrowi i spotkali się w tym samym gronie już niedługo w wolnej od koronawirusa Polsce.

Z wyrazami szacunku

 

Agnieszka Brzostowska

Dyrektor

Przedszkola Publicznego Nr 9

w Szczecinie

 

Wiadomość do dzieci ze Słonecznej Dziewiątki

Kochane dzieci!

Nie możecie teraz bawić się w przedszkolu z innymi dziećmi, musicie pozostać w domu pod opieką rodziców. Życzymy Wam dużo zdrowia oraz ciekawych pomysłów na zabawy w domu. Kiedy będziecie się nudzili na pewno pomoże Wasza Pani z przedszkola.

Wszyscy dorośli czekają na powrót dzieci do przedszkola, bo bez Was kochane dzieciaki w przedszkolu jest zbyt cicho i smutno.

Po powrocie do przedszkola będzie czekała na dzieci niespodzianka. Budynek przedszkola będzie pięknie odnowiony. W szatni każde dziecko ma już swoją półkę w chmurkowej szafce ze znaczkiem - niespodzianką. A w sali czyściutkie zabawki stęsknione za dziećmi czekają w kącikach zabaw.

                                                                                                         

                                                                                              Do zobaczenia w przedszkolu :-)